17 فایل ثروت (معرفی)

17 فایل ثروت (معرفی)

برنامه مالی

ما در دنیایی پر از دوگانگی ها و تضادها زندگی می کنیم. برای اینکه یک تضاد وجود داشته باشد باید نقطه مقابل آن نیز وجود داشته باشد. برای اینکه گرما وجود داشته باشد باید سرما نیز باشد. در نتیجه همان طور که پول قوانین بیرونی دارد پس باید قوانین درونی نیز داشته باشد.

دانش بیرونی مثل دانش تجارت، سرمایه گذاری و مدیریت پول می باشد. دانستن این موارد ضروری می باشد. دانش درونی نیز به همین اندازه مهم و ضروری است. داشتن ابزار بسیار مهم است اما استفاده از آن ابزار مهم تر می باشد.

خوب، شما چه کسی هستید؟ چطور فکر می کنید؟ چه عقایدی دارید؟ چه خصوصیاتی دارید؟ در مورد خودتان واقعا چطور فکر می کنید؟ چقدر به خودتان اطمینان دارید؟ آیا واقعا احساس می کنید سزاوار ثروتمند شدن هستید؟ حقیقت این است که شخصیت و طرز فکر و عقاید، نقش مهمی در موفقیت شما دارند.

استوارت وایلد (نویسنده) می گوید: «کلید موفقیت، زنده کردن انرژی درون تان است. وقتی این کار را کردید طبعا مردم جلب تان      می شوند. در آن زمان آنها را بپذیرید».

درآمد شما به اندازه ی تلاش تان زیاد می شود.

چرا داشتن یک برنامه مالی اهمیت دارد؟

آیا در مورد افرادی که پول هایشان را به باد داده اند شنیده اید؟ آیا توجه کرده اید که برخی افراد پول زیادی دارند و بعد آن را از دست می دهند یا با موقعیت های عالی شروع به کار می کنند ولی بعد همه چیز به هم می خورد؟ دلیلش چیست؟ به ظاهر دلیل این پیشامدها بدشانسی، وضع بد اقتصادی، شریک بد و به دردنخور است اما در حقیقت موضوع چیز دیگری است. وقتی پول زیادی به دست آورید ولی از درون آمادگیش را نداشته باشید، ثروتمند بودن شما کوتاه خواهد بود.

وقتی فردی ثروتمند تمام داراییش را از دست می دهد در اکثر مواقع در مدت کوتاهی دوباره آن را به دست آورد. آنها ذهنی ثروتمند دارند.

شما در هر شرایطی برای تصمیم گیری، به فایل های مغزتان مراجعه می کنید تا پاسخ مناسبی بیابید. برای مثال، وقتی می خواهید در مورد یک فرصت مالی فکر کنید، به طور خودکار به فایلی که اسمش پول است نگاه می کنید و تصمیم می گیرید چه کاری انجام دهید. تنها فکری که می توانید در مورد پول داشته باشید، افکاری هستند که در فایل مالی مغزتان بایگانی شده اند. این ها افکاری هستند که شما     می توانید درباره ی آنها فکر کنید، چون تحت عنوان پول فقط این افکار در ذهن تان وجود دارند.

شما براساس آنچه باور دارید و در آن لحظه برایتان منطقی است تصمیم می گیرید و به نظر خودتان انتخاب درستی کرده اید. منتها، مسئله این است که شاید تصمیم درست شما، انتخاب موفقیت آمیزی نباشد. به عنوان مثال، وقتی شما وارد یک فروشگاه می شوید و یک کفش خوش رنگ را می بینید و از آن خوش تان میاید، در عرض چند ثانیه فایل های ذهنتان به شما می گویند که باید آن را بخری، تو به این کفش ها نیاز داری و قیمتش نیز مناسب است. بخرش!

او از این خرید خوشحال است و احساس غرور می کند. برای ذهن او این خرید منطقی است. او هرگز به این فکر نکرد که درست است که این کفش زیبایی است اما من به آن نیاز ندارم. فایل "وقتی قرض داری،چیزی نخر" هرگز در ذهن او نصب نشده است.

پس نتیجه می گیریم که یک انتخاب مشخص، گزینه ی کاملی نمی باشد. اگر شما در ذهن تان فایل های مضری داشته باشید، آن فایل ها تنها مواردی هستند که شما انتخاب شان می کنید.

شما می دانید که طرز فکر افراد فقیر و ثروتمند باهم متفاوت است. ما در این فایل این تفاوت ها را بررسی می کنیم و برای برنامه ریزی مجدد، هفده فایل مالی جدید را وارد ذهن تان می کنیم. فایل های جدید حاوی انتخاب های جدیدی هستند. شما می توانید افکاری را انتخاب کنید که برای رسیدن به شادی و موفقیت حمایت تان کنند.

نکته مهم: تنها راه برای تبدیل کردن کارهایی که انجام نمی دهیم به یک عادت، عمل کردن به آنهاست.

 

دروس و ترتیب آموزش دوره

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

پیشنهادی از سراسر وب