یک طرح بازاریابی باید چگونه باشد؟

یک طرح بازاریابی باید چگونه باشد؟

یک طرح بازاریابی باید چگونه باشد؟

به یاد داشته باشید هر فعالیتی به یک طرح بازاریابی نیاز دارد. این طرح ممکن است ارسال یک ایمیل، یک صفحه ای یا یک سند پیچیده باشد که شامل آمار، ارجاعات و گزارش های خارجی است. شما در هر فعالیتی که حضور دارید باید یک طرح بازاریابی برای آن داشته باشید و شکل و قالب این طرح هم چندان مهم نیست.

مارک هومیت از مشاوران تجاری در مرکز فناوری سیلیکون ولی آمریکا است. او در یکی از سخنرانی هایش گفت:

طرح های بازاریابی به ما کمک می کند تا درک درستی از منابع مورد نیاز فعالیت بازاریابی داشته باشیم و بتوانیم بر اساس آن خود را به دستیابی به  اهداف مشخصی متعهد کنیم. وی گفت اگر به من بگویید فلان شرکت یا فعالیت چه منابعی را به بخش بازاریابی اختصاص می دهد، من می توانم به شما بگویم که این شرکت می تواند چه اهدافی را برای خود تعیین کند. طرح بازاریابی به شما کمک می کند تا ایده های خود را فرمول بندی کنید تا بتوانید پیام ها و فعالیت های مناسبی را تعیین کنید.

طرح بازاریابی به شما کمک می کند برای فعالیت های خاص بازاریابی تان بودجه اختصاص دهید. برای مثال تعیین می کنید که به بخش روابط عمومی شرکت چه میزان منابع مالی اختصاص می دهید یا چه میزان از منابع مالی را به بازاریابی مستقیم اختصاص دهید که برای مشتریان و با حضور آنها برگزار می شوند. صرف نظر از نوع و اندازه فعالیت شما، وجود یک بودجه مشخص برای فعالیت های بازاریابی و متعهد شدن به اختصاص این بودجه برای فعالیت های بازاریابی یکی از الزامات اساسی موفقیت در تجارت است.

دوست عزیز.
دسترسی کامل به این درس برای کاربران ویژه در نظر گرفته شده است.

با عضویت طلایی می توانید به فایل های بخش طلایی دسترسی داشته باشید، برای اینکه بتوانید در ماکزیمم عضو ویژه بشوید ابتدا باید در سایت عضو شده و سپس عضویت خود را ارتقا دهید. شما با خرید هر یک از پکیج های عضویت طلایی می توانید به آموزش های بخش عضویت ویژه دسترسی داشته باشید.

ثبت نام به عنوان کاربر ویژه

 

دروس و ترتیب آموزش دوره

این دوره برای اعضای ویژه در نظر گرفته شده است و دسترسی به ویدئوها و آموزش های این درس فقط برای اعضای ویژه امکان پذیر است.

در صورت ثبت نام به عنوان عضو ویژه علاوه بر دستیابی به این آموزش به آموزش های دیگر نیز دسترسی خواهید داشت.

جهت کسب اطلاعات کامل از طریق لینک زیر اقدام نمایید

ثبت نام می‌کنم

نظرات

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

دوازده مرحله هدف گذاری به روش برایان تریسی

دوازده مرحله هدف گذاری به روش برایان تریسی

آموزش 35دقیقه ای از برایان تریسی را به "رایگان" دانلود کنید

و روش صحیح "هدف گذاری" را یاد بگیرید

اطلاعات خود را با دقت وارد نمایید و از دانلود رایگان فایل های پیشنهادات ویژه لذت ببرید